Nagroda Safeguarding Quality Provision dla PSSB!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w ubiegły czwartek Polska Szkoła Sobotnia im. Janusza Korczaka W Bradford jako jedna z jedenastu szkół uzupełniających w West Yorkshire i Lancashire została wyróżniona nagrodą Manchester & Bradford Local Authority Award in Safeguarding Quality Provision in Out Of School Settings!

W ubiegły czwartek przedstawiciele Polskiej Szkoły Sobotniej im. Janusza Korczaka w Bradford wzięli udział w ceremonii rozdania nagród Manchester & Bradford Local Authority Award in Safeguarding Quality Provision in Out Of School Settings, która odbyła się w City Hall w centrum miasta. Jedną z jedenastu nagrodzonych szkół z regionu West Yorkshire i Lancashire była nasza placówka, a nagrodę z rąk Councillor Sue Duff, Mohsin’a Hussaina oraz Lead Officer Out of School Safeguarding – Salima Akhtara, odebrali przewodniczący Rady Rodziców PSSB Robert Kisielewski oraz jego zastępca Małgorzata Zapalska.

Jestem niezmiernie dumna, że cała praca naszego zespołu została doceniona. Posiadanie silnego systemu zasad oraz procedur dla bezpieczeństwa naszych dzieci w szkole to priorytet numer jeden, który daje rodzicom i opiekunom pewność, że ich dziecko jest w dobrych rękach. To dopiero początek. Jesteśmy silni i gotowi do pracy i zrobimy wszystko by nasza szkoła była najlepsza w regionie, a nasze dzieci w przyszłości z przyjemnością wspominały czas w niej spędzony – krótko podsumowuje wyróżnienie dla PSSB Małgorzata Zapalska.

Podobne zdanie ma dyrektor PSSB Anna Czaban Jest nam niezmiernie miło, iż nasza szkoła otrzymała nagrodę Manchester & Bradford Local Authority Award in Safeguarding Quality Provision in Out of School Settings. Jesteśmy z tego niezmiernie dumni. Przyznanie nam wyróżnienia jest potwierdzeniem tego jak ciężko wszyscy pracujemy, aby nasza szkoła spełniała najwyższe standardy. Włożyliśmy wiele trudu, by przygotować szkołę do inspekcji mającej na celu sprawdzenie czy wypełniamy odpowiednie normy dotyczące jakości opieki nad dziećmi. Jest to wspaniałe, iż wśród tak wielu klubów i szkół uzupełniających w Bradford i Manchester to właśnie nasza szkoła została zauważona i doceniona. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaufanie jakim nas obdarzyliście. Dziękujemy, za to że nas wspieracie, wystawiacie nam wspaniałe opinie wśród znajomych. To wszystko motywuje nas do pracy i dodaje nam skrzydeł.

Procedura safeguarding w szkołach ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich jej uczniów. Oznacza to posiadanie zasad i procedur obowiązujących w całej szkole, które trzeba było napisać  i wdrożyć w życie. Otrzymanie tej nagrody zawdzięczamy całej kadrze nauczycielskiej i Radzie Rodziców, którzy mieli wielki wkład w jej zdobycie. Nagroda ta jeszcze bardziej mobilizuje nas do ciężkiej pracy, której efektem mamy nadzieję, będzie otrzymanie kolejnych nagród – dodaje wicedyrektor PSSB Ewelina Rytel.

Salim Akhtar, Lead Officer for Out of School Activities & Safeguarding at Bradford Council –  Safeguarding is our priority on a daily basis, but having the chance to take part in a national pilot scheme to support Out of School Settings to enhance safeguarding practices in a proactive way was something we really wanted to get behind. We have worked alongside Manchester City Council to develop this scheme, and it has been an incredibly positive journey to see so many of our local Out of School Settings receiving the award.

Cllr Sue Duffy, Executive Member for Children’s and Families – Safeguarding children is our number one priority, so making sure they are safe in out of school settings is really important. Having a strong scheme in place to monitor and elevate safeguarding provision across our district is a really positive addition to our safeguarding practices. It gives parents and carers confidence that their child is safe, and gives the providers confidence that they are following good practice. It has been an honour to award these settings their Safeguarding Quality Provision award, and to know they are able to now share their good practices within our wider communities.