Dzień bezpieczeństwa w PSSB!

W najbliższą sobotę 14 maja, uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej im. Janusza Korczaka odwiedzą policjanci West Yorkshire Police. Mundurowi poruszą szereg tematów związanych z bezpieczeństwem uczniów, zarówno w samej szkole, w domu,  jak i na podwórku. Policjanci podczas spotkania sprawdzą znajomość numerów alarmowych oraz to, czy uczniowie znają podstawowe zasady związane z korzystaniem z przejść dla pieszych. Podczas lekcji poruszone zostaną również tematy praw dziecka oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Wszystko to za sprawą organizowanego w tym dniu przez Polską Szkołę Sobotnią im. Janusza Korczaka w Bradford Dnia Bezpieczeństwa!

Pomysł na zorganizowanie dnia bezpieczeństwa zrodził się w mojej głowie podczas przerabiania lektury pt „Czerwony Kapturek”, której morał jest taki, iż nawet bardzo przyjazny znajomy/nieznajomy może mieć wobec nas złe intencje. W ,,Czerwonym kapturku” zostają ukazane skutki nieodpowiedniego zachowania dziewczynki,czego konsekwencje są dość poważne. Jako mama dwójki dzieci uważam, że powinniśmy regularnie rozmawiać z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa. Tłumaczyć naszym pociechom,że osoby, które mają wobec nas złe intencje często z pozoru są bardzo miłe i przyjazne. Uczmy dzieci,aby nie bały się/ nie wstydziły się odmówić. Nauczmy nasze dzieci mówić NIE. Jestem dumna z naszej szkoły, że z takim zaangażowaniem przykładają cegiełkę do bezpieczeństwa naszych dzieci – informuje Marta Jakubiak, główna pomysłodawczyni organizacji Dnia Bezpieczeństwa w PSSB, a zarazem nauczyciel zajęć bibliotecznych.