Wizyta West Yorkshire Police w PSSB!

Bezpieczeństwo jest jednym z głównych priorytetów Polskiej Szkoły Sobotniej im. Janusza Korczaka w Bradford. Prawdziwym i wiarygodnym autorytetem dzieci w tej dziedzinie jest pan policjant. W ubiegłą sobotę uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej im. Janusza Korczaka mieli przyjemność gościć policjantów z West Yorkshire Police: PC Zapalskiego, PC Sutcliffe, PCSO Allatt i Team 3 Patrol z Pudsey (Leeds) w ramach organizowanego w tym dniu DNIA BEZPIECZEŃSTWA. To był dzień pełen atrakcji oraz zdobywania niezbędnej wiedzy w temacie bezpieczeństwa naszych uczniów w różnych sytuacjach zagrożenia.

Wizyta policjantów z West Yorkshire Police związana była z organizowanym w ubiegłą sobotę DNIEM BEZPIECZEŃSTWA. Pierwsi na spotkanie z policjantami zostali zaproszeni nasi najmłodsi uczniowie, którzy mogli poznać tajniki pracy policjanta, poznać szereg zasad postępowania w różnych sytuacjach zagrożenia, a co najważniejsze mieli okazję z bliska oglądnąć radiowóz policyjny i zobaczyć jakie elementy specjalistycznego wyposażenia znajdują się wewnątrz auta. Policjanci demonstrowali również jak korzysta się podczas pościgu z sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych i odpowiadali przy okazji na różne pytania, dotyczące najczęściej ich udziału w różnych akcjach i realizacjach. Oprócz radiowozu, uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda specjalne wyposażenie policjanta, który bierze udział w zabezpieczeniach wszelakich zgromadzeń. Sami mieli okazję również do przymierzenia strojów policjanta!

Następnie przyszedł czas na naszych starszych uczniów. Rozmowa skupiona była głównie na temacie zagrożeń, które na swojej drodze mogą napotkać młode osoby takie jak przestępstwa narkotykowe, handel ludźmi, cyberprzemoc czy bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Młodzież obejrzała krótki film tematyczny. Po jego emisji uczestnicy spotkania bardzo chętnie wyrażali swoje opinie i dzielili się spostrzeżeniami wspólnie wypracowując metody unikania zagrożeń oraz sposoby radzenia sobie z niebezpiecznymi sytuacjami.

Bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole jest jedną z najważniejszych wartości. Ogromne podziękowania dla policji z West Yorkshire za wsparcie i udział w naszym projekcie „Dzień Bezpieczeństwa”. Podczas Sobotniej pogadanki z Policją uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Przypomniano i utrwalono numery alarmowe.Dzieci z młodszych klas dowiedziały się jak być wzorowymi uczestnikami ruchu drogowego, jakich zasad należy przestrzegać poruszając się po drogach. Dzień Bezpieczeństwa w Polskiej szkole uświadomił dzieciom jak ważne jest bezpieczeństwo jazdy na rowerze i hulajnodze, ostrożność przy zawieraniu znajomości i zażywaniu lekarstw.Dzieci dowiedziały się również jak należy zachowywać się w innych zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu sytuacjach. Podczas prezentacji dzieci miały okazję przymierzyć czapki oraz kamizelki policyjne oraz wejść do policyjnej furgonetki. Pamiętajmy bezpieczne dziecko to szczęśliwe dziecko – podsumowuje Małgorzata Zapalska – członek Rady Rodziców Polskiej Szkoły Sobotniej im. Janusza Korczaka w Bradford.

Główną pomysłodawczynią DNIA BEZPIECZEŃSTWA była Pani nauczyciel zajęć bibliotecznych – Marta Jakubiak.