Studniówka 2023 za nami!

W sobotę, 4 lutego w auli Polskiej Szkoły Sobotniej im. Janusza Korczaka odbył się bal maturalny dla uczniów klas A-level i GCSE. Nie zabrakło olśniewających kreacji, eleganckich garniturów i wspaniałej zabawy. Studniówka rozpoczęła się tradycyjnie od przywitania gości i zatańczenia poloneza. Uczniowie podziękowali również Radzie Rodziców i Dyrekcji szkoły oraz Gronu Pedagogicznemu za trud włożony w ich naukę. Uczniowie bawili się w rytmach największych przebojów, a także zatańczyli wspólnie z zaproszonymi gośćmi belgijkę i …. po raz kolejny poloneza.

Wszystko ma swój czas pod niebem. Wczoraj świętowaliśmy jako wspólnota szkolna. Ta zabawa stała się pewnym zwieńczeniem ostatnich kilku lat nauki młodzieży w naszych murach. Studniówka to ważne wydarzenie z życia szkoły, o którym mówiło się sporo na szkolnych korytarzach w ostatnich tygodniach. Był dyskusje o kreacjach, makijażach, fryzurach. Wszystkim zależało, żeby byli obecni, więc dbali o to, żeby się nie rozchorować w tym czasie. Bo studniówka to nie tylko zabawa rozumiana najprościej, ale przede wszystkim doświadczenie życzliwości, wspólnego bycia. Podczas tego wydarzenia uczniowie podziękowali oficjalnie radzie rodziców, dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Wczorajszego wieczoru uczniowie odpuścili sobie dyskusje o zbliżających się egzaminach. Nauka do nich już trwa od kilkunastu miesięcy, ale tej nocy nikt się nie starał o tym myśleć.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Szczególnie podziękowania kierujemy jednak do rodziców uczniów klasy A-level i GCSE, którzy pomogli nam uczynić ten wieczór szczególnym.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu podsumowującego to wydarzenie!