Rozstrzygnięcie II Festiwalu Pięknego Czytania!

Zakończył się II Festiwal Pięknego Czytania. Znamy zwycięzców i wyróżnionych. Tym razem udało się spotkać z uczniami w szkole i posłuchać jak pięknie czytają przed komisją sędziowską, a nie jak w poprzednim roku w wersji online. Widać było emocje, głos niektórym drżał, ale każdy z uczestników pokazał klasę. Poziom był tak wysoki, że praca jurorów była naprawdę trudna. Z tego powodu jurorzy oprócz zwycięzców postanowli przyznać również wyróżnienia. Czytanie jest podstawową umiejętnością ucznia, ale piękne czytanie to umiejętność z “górnej półki”. Nie każdy to potrafi. Uważam grono uhonorowanych za elitarne w naszej szkole – podsumowała koordynatorka konkursu Aneta Jesienowska

Przed jurorami stanęło dość trudne zadanie ponieważ poziom był bardzo wysoki.  Przy ocenie uczestników zwracaliśmy uwagę na trzy aspekty: płynność, poprawność i dykcję. W związku z tym, iż poziom był bardzo zbliżony, musieliśmy zwrać uwagę na każdy zczegół.  Jesteśmy dumni z naszych małych czytelników, zaprezentowali wspaniałe umiejętności, które nabyli ciężka pracą i zaangażowaniem – dodała Marta Jakubiak, prowadząca cosobtnie zajęcia biblioteczne jurorka konkursu.

II Festwial Pięknego Czytania podsumowała również inna jurorka, Marta Tabaczka Bardzo mi było miło być jurorem i słyszeć jak nasze dzieci pięknie czytają dlatego ciężko było oceniać gdyż poziom był bardzo wyrównany. Gratulacje dla wszystkich uczestników i dziękujemy za przygotowanie oraz piękną prezentację swoich umiejętności.

Jury w składzie: Małgorzata Lewalski, Marta Tabaczka, Elżbieta Awtuch, Marta Jakubiak i Aneta Jesionowska, zadecydowało, co następuje:

ZWYCIĘZCY:

Grupa I:

I miejsce – Maria Bodziechowska 3B

II miejsce – Artur Rzeszutek 2B

III miejsce – Chiara Leputa 1A

Ex equo Gabrielle Piliponis 2A

Nathan Godula 2B

Bartosz Ilczuk 3B

Grupa II:

I miejsce – Julia Poboży 4B

II miejsce – Nina Dzienisiewicz 5B

III miejsce – Ksawery Wiśniewski 5A

Grupa III:

I miejsce – Gabriela Wądołowska 6A

II miejsce- Kevin Ogrodnik – Pomykacz 6B

Ex equo Jakub Poboży 6B

III miejsce – Nadia Stanoch GCSE

Wyróżnieni na II Festiwalu Pięknego Czytania:

Grupa I:

Szymon Zwolakiewicz 7A

Zuzanna Pietrzak GCSE

Oliwia Turek GCSE

Gratulacje dla zwycięzców! Wielkie brawa dla wszystkich uczestników! Do zobaczenia za rok na następnym festiwalu!