Pierwsze oznaki wiosny…

W ubiegłą sobotę uczniowie klasy 2a wykorzystali piękną wiosenną pogodę i udali  się na wycieczkę do Horton Parku.  Była to wielka przygoda dla całej klasy. Nie był to jednak zwykły spacer. Panie wychowawczynie przygotowały dla swoich uczniów kilka zadań specjalnych. Każdy z nich bowiem za zadanie miał znaleźć wszelkie oznaki upragnionej Wiosny. Tych nie brakowało. Szukając oznak nadchodzącej wiosny uczniowie patrzyli pod nogi, wypatrując pierwszych wiosennych kwiatów.

Jednak jak wiemy wiosnę zwiastują nie tylko rośliny, ale też owady i zwierzęta. Już po drodze do samego parku, kiedy wesoło maszerując uczniowie mogli usłyszeć piękne śpiewy ptaków. W samym parku z kolei można było spotkać kaczki, łabędzie, wiewiórki, sroki, kosy oraz biedronki, a jednak z nich nawet wylądowała na swetrze Pani Basi. Na sam koniec wycieczki uczniowie mieli czas na zabawy. To był bardzo miło spędzony dzień!