🇵🇱 Święto Odzyskania Niepodległości 🇵🇱

11 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju. 11 listopad to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie „Naszej Szkoły” także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i pragną uroczyście obchodzić Święto Niepodległości.

Święto Odzyskania Niepodległości to ważny i szczególny dzień, a przede wszystkim okazja, aby wszyscy uczniowie, a także ich rodzice i nauczyciele mogli stworzyć piękną, patriotyczną wspólnotę i wyrazić swoją dumę z bycia Polakami i życia w wolnej Ojczyźnie. Uczniowie młodszych klas z pomocą nauczycieli przygotowali podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie wiersze i pieśni mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. W progach naszej szkoły mieliśmy również przyjemność gościć drużynę Harcerzy z Bradford, przedstawicieli Stowarzyszenia Przyjaciół Polskich Weteranów – Pana Marka Gaińskiego, Panią Alicję Łapińską i Panią Romanę Pizoń oraz proboszcza Polskiej Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej – ks. dr Waldemara Heręzę. To był niezapomniany dzień!