Święto Odzyskania Niepodległości!

Dnia 12 listopada 2022 w Polskiej Szkole Sobotniej im. Janusza Korczaka odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie pod opieką Pani Anny Czaban przygotowali montaż słowno-muzyczny. 11 listopada 1918 to  jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Jest to dzień radosny, w którym obchodzone jest Nasze Narodowe Święto Niepodległości.

Ponad sto lat temu, po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię. Mamy cichą i głęboką nadzieję, że dzięki naszej ceremonii jeszcze lepiej zrozumieliśmy, że Ojczyzna to ,,wielki zbiorowy obowiązek’’.

Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Bo dziś nie musimy walczyć i strzelać, dziś nie musimy oddawać swego życia, lecz pamiętamy o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze – własnego życia.

W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować wszystkim obecnym za przybycie oraz wszystkim osobom, które przygotowały słodki poczęstunek dla naszych gości. Ukłony chylimy również w stronę nauczycieli i uczniów biorących udział w akademii dziękując im za zaangażowanie i przygotowanie do tego wydarzenia.