Tożsamość narodowa to uczucie bycia częścią wspólnoty z własnym narodem, który wyodrębnia się od innych indywidualną tradycją, kulturą i historią. O ile świadomość państwowa wśród dzieci  Polskich zazwyczaj kształtuje się w naturalny sposób, to w przypadku dzieci  mieszkających poza krajem, proces ten nie jest wspomagany codziennym otoczeniem.

Stałe przebywanie w innym państwie stawia przed najmłodszymi trudne pytanie – kim jestem?

Dlatego zadaniem naszej szkoły w Bradford jest wspomagać  ten proces. A w jaki sposób???

Najprościej przez piosenki🎤🎤🎤

Oto fragment piosenki „ Jest takie miejsce – Polska” w wykonaniu uczniów zerówki porannej i popołudniowej